HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 23 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Alarm tek Milano
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 26 Gusht 2009 09:49   pdfShtypEmail

milano_nilano_516267011Ekipi i Milanos edhe pas Javes së katërt të Kampionatit të Maqedonisë në futboll nuk ka arritur të marr pikët e para. Deri më tani kumanovarët kanë shënuar vetëm një gol, ndërkohë kanë pranuar 9-të. Disfatën e fundit "kuqezinjtë" e kanë nga Horizont Turnovo, të cilët në cilësinë e mysafirët arritën deri të fitorja me rezultat 0:2. Golat për mysafirët i shënuan Millosheviç (45') dhe Todorov (84'). Këtë takim e udhëhiqen Xhemal Zeqiri dhe Ismet Bekteshi, pasi trajneri kryesor Erkan Jusuf qysh para ndeshjes paralajmëroi se është i sëmurë. "Në pjesën e parë kishim shumë rastet për gol, por të njëjtat nuk i realizuam. Mendoj se merituam të paktën një pikë nga ky ballafaqim. Mysafirët i shfrytëzuan rastet e tyre, ku patjetër do të përmend portierin Daniq, i cili lirisht mund të thuhet se ishte lojtar i ndeshjes. Ne e dhamë maksimumin por aq kishim forcë", pohoi pas ndeshjes ndihmëstrajneri, Zeqiri.

Avdyl Salihu


busy
komente