HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 16 Gusht 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Welcome, Guest
Username:Password:Remember me

TOPIC: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 2012

Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 11 months ago#150

Ne fundjave fillon kampionati i Kosoves ne futboll me Raiffeisen superliga e Kosoves ndeshja e pare qe do ta hap kete kampionat eshte ajo ne Skenderaj ne mes te Drenices vendasi dhe Trepca'89 na Mitrovica.
Orari i ndeshjeve të Raiffeisen Superligës
Java e parë, dita e zhvillimit: 20/21.08.2011 në orën 17:00
E shtunë
Drenica – Trepça ’89 (I.Kelmendi, M.Aliu, E.Zeqiri)

E diel
Drita – Liria (P.Hasani, S.Krasniqi, B.Kepuska)
Vëllaznimi – Prishtina (H.Hajdari, B.Selimaj, N.Ibrahimi)
Trepça – Besa (E.Janovaliu, J.Musolli, M.Rrahimi)
Lepenci - Gjilani (M.Ferati, S.Berisha, B.Morina)
Hysi – KEK-u (S.Domi, F.Agerbashi,N.Rraci)
The administrator has disabled public write access.

Re: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 11 months ago#151

Rezultatet
Drita-Liria 2:0
Vëllaznimi-Prishtina 2:2
Trepça-Besa 1:0
Drenica-Trepça'89 2:2
Lepenci-Gjilani 1:0
Hysi-KEK-u 4:0
Last Edit: 10 years 11 months ago by SPORTIKOMBETAR.
The administrator has disabled public write access.

Re: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 11 months ago#152

Java e 2-te
Prishtina – Hysi 0:0 min'15
The administrator has disabled public write access.

Re: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 11 months ago#153

Java e 2-te
Trepça ’89 – Besa 1;0
The administrator has disabled public write access.

Re: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 10 months ago#161

Java e 1-re
Drenica - Trepça'89 2 : 2
Drita - Liria 2 : 0
Vëllaznimi - Prishtina 2 : 2
Hysi - KEK-u 4 : 0
Lepenci - Gjilani 1 : 0
Trepça - Besa 1 : 0

Renditja
1.Hysi 1 1 0 0 4:00 3
2.Drita 1 1 0 0 2:00 3
3.Lepenci 1 1 0 0 1:00 3
4.Trepça 1 1 0 0 1:00 3
5.Drenica 1 0 1 0 2:02 1
6.Prishtina 1 0 1 0 2:02 1
7.Trepça'89 1 0 1 0 2:02 1
8.Vëllaznimi 1 0 1 0 2:02 1
9.Besa 1 0 0 1 0:01 0
10.Gjilani 1 0 0 1 0:01 0
11.Liria 1 0 0 1 0:02 0
12.KEK-u 1 0 0 1 0:04 0
Java e 2-te 27-28.08.2011
Trepça'89 - Besa 4 : 2
Gjilani - Trepça 1 : 0
KEK-u - Lepenci 0 : 2
Prishtina - Hysi 1 : 0
Liria - Vëllaznimi 0 : 1
Drenica - Drita 1 : 1

Renditja
1.Lepenci 2 2 0 0 3:0 6
2.Trepça'89 2 1 1 0 6:4 4
3.Drita 2 1 1 0 3:1 4
4.Prishtina 2 1 1 0 3:2 4
5.Vëllaznimi 2 1 1 0 3:2 4
6.Hysi 2 1 0 1 4:1 3
7.Gjilani 2 1 0 1 1:1 3
8.Trepça 2 1 0 1 1:1 3
9.Drenica 2 0 2 0 3:3 2
10.Besa 2 0 0 2 2:5 0
11.Liria 2 0 0 2 0:3 0
12.KEK-u 2 0 0 2 0:6 0
The administrator has disabled public write access.

Re: Raiffeisen superliga e Kosoves 2011 201210 years 10 months ago#162

Java e 3-te 07.09.2011
Drita - Trepça'89 2 : 1
Vëllaznimi - Drenica 2 : 0
Hysi - Liria 3 : 0
Lepenci - Prishtina 0 : 2
Trepça - KEK-u 1 : 0
Besa - Gjilani 3 : 1

Renditja
1.Drita 3 2 1 0 5:2 7
2.Prishtina 3 2 1 0 5:2 7
3.Vëllaznimi 3 2 1 0 5:2 7
4.Hysi 3 2 0 1 7:1 6
5.Lepenci 3 2 0 1 3:2 6
6.Trepça 3 2 0 1 2:1 6
7.Trepça'89 3 1 1 1 7:6 4
8.Besa 3 1 0 2 5:6 3
9.Gjilani 3 1 0 2 2:4 3
10.Drenica 3 0 2 1 3:5 2
11.Liria 3 0 0 3 0:6 0
12.KEK-u 3 0 0 3 0:7 0
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.040 seconds