HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 01 Mars 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kualifikimi Boterori Rusi 2018
 Kronika e ndeshjes: Ndeshjet 2 - E enjte, 06. Tetor 2016 - 22:45 h

LihtenshteinShqiperi
02

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E enjte, 06 Tetor 2016
Match Time :22:45 h
Match number :1
 
Playground :Rheinpark Stadion - Vaduz
Match referee(s):Tamas BOGNAR, Ferenc KARAKO, Zsolt VARGA, Vencel TOTH
 
Spektatore: 6.100
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Eventet
  Autogol
  • 12' : Peter JEHLE ( 1 )
   Gol
    • 71' : Bekim BALAJ ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 81' : Franz BURGMEIER ( 1 )
    • 84' : Yves OEHRI ( 1 )
    • 88' : Yanik FRICK ( 1 )
    • 80' : Jahmir HYKA ( 1 )