HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 5 - Ndeshjet Kualifikuese - E premte, 22. Mars 2013 - 20:00 h

NorvegjiShqiperi
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 22 Mars 2013
Match Time :20:00 h
 
Playground :Ullevaal
Match referee(s):Kevin BLOM, Patrick LANGKAMP, Davie GOSSENS
 
Spektatore: 11.000
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Norvegji
  Substitution min 62 ::Joshua KING <-> Tarik ELYOUNOUSSISubstitution min 75 ::Valon BERISHA <-> Alexander SODERLUNDKarton i verdhe min 52 ::Vegard FORREN


  Substitution min 75 ::Erjon BOGDANI <-> Edgar CANI Substitution min 80 ::Elseid Hysaj <-> Armend DALLKU Substitution min 90 ::Debatik CURRI <-> Hamdi SALIHIGol min 67 ::Hamdi SALIHIKarton i verdhe min 43 ::Odhise ROSHIKarton i verdhe min 79 ::Lorik CANAKarton i verdhe min 85 ::Andi LILAKarton i verdhe min 93 ::Ansi AGOLLIKarton i verdhe-kuq min 88 ::Andi LILAGol min 67 ::Hamdi SALIHIKarton i verdhe min 43 ::Odhise ROSHIKarton i verdhe min 79 ::Lorik CANAKarton i verdhe min 85 ::Andi LILAKarton i verdhe min 93 ::Ansi AGOLLIKarton i verdhe-kuq min 88 ::Andi LILAGol min 67 ::Hamdi SALIHIKarton i verdhe min 43 ::Odhise ROSHIKarton i verdhe min 79 ::Lorik CANAKarton i verdhe min 85 ::Andi LILAKarton i verdhe min 93 ::Ansi AGOLLIKarton i verdhe-kuq min 88 ::Andi LILA
  Shqiperi
   Eventet
  Gol
   • 67' : Hamdi SALIHI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 52' : Vegard FORREN ( 1 )
   • 43' : Odhise ROSHI ( 1 )
   • 79' : Lorik CANA ( 1 )
   • 85' : Andi LILA ( 1 )
   • 93' : Ansi AGOLLI ( 1 )
   Karton i verdhe-kuq
    • 88' : Andi LILA ( 1 )