HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Nentor 2022
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

 Kronika e ndeshjes: 4 - Ndeshjet Kualifikuese - E martë, 16. Tetor 2012 - 21:45 h

ShqiperiSlloveni
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 16 Tetor 2012
Match Time :21:45 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Martin HANSSON, Magnus SJOBLOM, Per BROGEVIK, Michael LERJEUS
 
Spektatore: 9.000
Weather:windy
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
Zv/Tranjer
   Timeline
  Shqiperi
  Substitution min 46 ::Hamdi SALIHI <-> Armando SADIKUSubstitution min 75 ::Debatik CURRI <-> Edgar CANISubstitution min 85 ::Armend DALLKU <-> Emiljano VILAGol min 37 ::Odhise ROSHIKarton i verdhe min 37 ::Odhise ROSHIKarton i verdhe min 44 ::Emiljano VILAKarton i verdhe min 63 ::Andi LILA


  Substitution min 59 ::Dzengis CAVUSEVIC <-> Zlatko DEDIC Substitution min 73 ::Mirnes SISIC <-> Josip ILICIC Substitution min 77 ::Kevin KAMPL <-> Aleksandar RADOSAVLJEVIC Karton i verdhe min 21 ::Ales MERTELJKarton i verdhe min 38 ::Josip ILICICKarton i verdhe min 58 ::Andraz KIRMKarton i verdhe min 79 ::Marko SULERKarton i verdhe min 21 ::Ales MERTELJKarton i verdhe min 38 ::Josip ILICICKarton i verdhe min 58 ::Andraz KIRMKarton i verdhe min 79 ::Marko SULER
  Slloveni
   Eventet
  Gol
  • 37' : Odhise ROSHI ( 1 )
   Karton i verdhe
   • 37' : Odhise ROSHI ( 1 )
   • 44' : Emiljano VILA ( 1 )
   • 63' : Andi LILA ( 1 )
   • 21' : Ales MERTELJ ( 1 )
   • 38' : Josip ILICIC ( 1 )
   • 58' : Andraz KIRM ( 1 )
   • 79' : Marko SULER ( 1 )