HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 28 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2011-12

Player Information - Aldo BELLO

Personal data

Picture of Aldo BELLO
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Aldo BELLO
Birthday (Age):23. Shtator 1986 (36)
Player Position:Mbrojtes

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday October 22LushnjavsElbasani101--------
Saturday November 05ButrintivsElbasani100--------
Saturday November 19ElbasanivsMamurras100--------
Saturday November 26BurrelivsElbasani100--------
Games total401--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2014-15Sopoti------------
Kategoria 1 2013-14Elbasani------------
Kategoria 1 2012-13Elbasani------------
Kategoria 1 2011-12Elbasani11----------
Kategoria Superiore 2010-11Elbasani642---31----
Kategoria 1 2009-10Elbasani972---2-----
Career Total16124---51----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2014-152014-15SopotiMbrojtes
Kategoria 1 2013-142013-14ElbasaniMbrojtes
Kategoria 1 2012-132012-13ElbasaniMbrojtes
Kategoria 1 2011-122011-12ElbasaniMbrojtes
Kategoria Superiore 2010-112010-11ElbasaniMbrojtes
Kategoria 1 2009-102009-10ElbasaniSulmues