HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2009-10

Player Information - Gentian KOTA

Personal data

Picture of Gentian KOTA
Nationality:Republika e Shqiperise Republika e Shqiperise
Name:Gentian KOTA
Birthday (Age):12. Gusht 1982 (41)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 29PartizanivsBilisht Sport100--1-----
Wednesday September 02Bilisht SportvsGramshi100--------
Saturday September 12SkraparivsBilisht Sport100--------
Saturday September 19LuftetarivsBilisht Sport100--------
Saturday September 26Bilisht SportvsSopoti100--------
Saturday October 17Bilisht SportvsBylis100--------
Saturday November 07KamzavsBilisht Sport100--------
Saturday November 21Bilisht SportvsTurbina100--1-----
Sunday November 29PogradecivsBilisht Sport100--------
Saturday December 05Bilisht SportvsMemaliaj100--------
Saturday December 12ElbasanivsBilisht Sport100--------
Saturday December 19Bilisht SportvsBurreli100--------
Saturday February 06GramshivsBilisht Sport100--------
Saturday February 20Bilisht SportvsLuftetari100--1-----
Saturday March 06Bilisht SportvsAda100--------
Saturday March 20BylisvsBilisht Sport100--------
Games total1600--3-----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Kategoria 1 2010-11Bilisht Sport22----1-----
Kategoria 1 2009-10Bilisht Sport88----3-----
Career Total1010----4-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Kategoria 1 2010-112010-11Bilisht SportSulmues
Kategoria 1 2009-102009-10Bilisht SportPLAYERS