HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 24 - E shtunë, 15. Mars 2014 - 15:00 h

LushnjaSkenderbeu
24

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 15 Mars 2014
Match Time :15:00 h
 
Playground :Stadiumi "Roza Haxhiu" - Lushnje
Match referee(s):Kreshnik CJAPI, Orges GRABOVA, Remzi SADIKU, Ilir TARTARAJ
 
Spektatore: 1.200
Weather:sunny
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Lushnja
Substitution min 30 ::Cate' FONSECA <-> Andi BAKIASISubstitution min 55 ::Fatjon TOPI <-> Griseld DERVISHISubstitution min 75 ::Laert NDONI <-> Viktor GJYLAGol min 37 ::Cate' FONSECAGol min 48 ::Erion SULAKarton i verdhe min 21 ::Gentian CELAKarton i verdhe min 71 ::Alban BIZHYTIPenallti e humbur min 10 ::Mikel CANKA


Substitution min 81 ::Adnand TAHIRLLARI <-> Enkel ALIKAJ Substitution min 86 ::Klaudio HYSENI <-> Pero PEJICGol min 8 ::Sabien LILAJGol min 20 ::Pero PEJICGol min 35 ::Andi RIBAJGol min 85 ::Pero PEJICKarton i verdhe min 10 ::Ditmar BICIGol min 8 ::Sabien LILAJGol min 20 ::Pero PEJICGol min 35 ::Andi RIBAJGol min 85 ::Pero PEJICKarton i verdhe min 10 ::Ditmar BICIGol min 8 ::Sabien LILAJGol min 20 ::Pero PEJICGol min 35 ::Andi RIBAJGol min 85 ::Pero PEJICKarton i verdhe min 10 ::Ditmar BICI
Skenderbeu
 Eventet
Gol
 • 37' : Cate' FONSECA ( 1 )
 • 48' : Erion SULA ( 1 )
 • 8' : Sabien LILAJ ( 1 )
 • 20' : Pero PEJIC ( 1 )
 • 35' : Andi RIBAJ ( 1 )
 • 85' : Pero PEJIC ( 1 )
Karton i verdhe
 • 21' : Gentian CELA ( 1 )
 • 71' : Alban BIZHYTI ( 1 )
 • 10' : Ditmar BICI ( 1 )
Penallti e humbur
 • 10' : Mikel CANKA ( 1 )