HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 4 - E diel, 02. Tetor 2011 - 14:00 h

KastriotiVllaznia
21

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 02 Tetor 2011
Match Time :14:00 h
 
Playground :Stadiumi "Kastrioti" - Krujë
Match referee(s):Bardhyl PASHAJ, Albano JANKU, Rejdi AVDO, Ardian BEQIRI
 
Spektatore: 1.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Demtim
 • 54' : Entonio PASHAJ ( 1 )
  Gol
  • 29' : Jetmir SEFA ( 1 )
  • 41' : Bruce INKANGO ( 1 )
  • 60' : Armando VAJUSHI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 18' : Elton MUCOLLARI ( 1 )
  • 31' : Erald TURDIU ( 1 )
  • 76' : Fatmir CACA ( 1 )
  • 52' : Olsi GOCAJ ( 1 )
  • 83' : Arsen SYKAJ ( 1 )
  Karton i verdhe-kuq
  • 42' : Erald TURDIU ( 1 )

    Permbledhja

   90+3 Albitri Janku fishkellen fundin e ndeshjes 15 sekonda me pare me Vllaznine ne sulm. Kastrioti-Vllaznia 2-1

   90-Pozicjon jashte loje i Vajushit. Arbitri akordon 3 minuta shtese. Josa ironizon duke menduar ndaljet e shumta te lojes dhe gjashte nderrimet

   87-Sefa gjuan jashte nga nje goditje e lire

   86-Del Nimani futet Erkoçeviç

   83-Sykaj merr karton te verdhe

   82-Del Plaku futet Xhafa ne radhet e Kastriotit

   80-Pozicjon jashte loje per Plakun

   79-Bardulla i sapofutur ne loje gjuan fort ne hyrje te zones, por topi perfundon jashte

   78-Zevendesim tek Vllaznia. Del Belisha futet Bardulla

   78-Perplasen mes tyre Grami dhe Malacarne

   76-Karton i verdh per Cacen pas te disa nderhyrjesh ndaj Vajushit

   75-Nderhyrje e paster e Petrovic ndaj Gramint qe mbetet ne toke, por ngrihet shpejt pa probleme

   73-Perseri keshillim per trajnerin Ndreu

   71-Faull i Caces ndaj Vajushit

   70-Goditje nga kendi per Vllaznine. Pa rezultat

   68-Mbetet i demtuar Sefa.Gjithqka e rregullt loja vazhdon

   67-Goditje nga kendi per Vllaznine. Bllokon portjeri Hoxha

   64-Faull i Dragoi ndaj Nimanit

   60-Gooool Vajushi shenon per Vllaznine

   59-Vajushi gjuan jashte

   58-Kastrioti ben zevendesimin e dyte.Del Alikaj futet Dragoi

   55-Anullohet nje gol i Petrovic te Vllaznise

   54-Del Pashaj futet Ognjanobvic

   52-Gocaj ndeshkohet me te drejte me nje karton te verdhe.Nderhyrje nga mbrapa kunder Plakut

   Min 50 Demtohet Pashaj nga nje perplasje me portjerin e tije

   46-Tjeter faull i rende ndaj Vajushit kete here nga ana e Caces

   46-Fillon pjesa e dyte. Pa ndryshime tek ekipet

   45+3-Mbyllet pjesa e pare me rezultatin Kastrioti-Vllaznia 2-0

   45-Gabim i Hoxhes qe gjuan topin ne kembet e Sukajt, por topi perfundon jashte

   42-Tjeter faull i rende i Turdiut i cili ndeshkohet me kartonin e dyte te verdhe

   41-Shenon Ikango golin e dyte per Kastriotin

   39-Caca ndalon Vajushin ne rivenje anesore

   37-Gjuan Muçollari nga goditja e denimit, por topi perplaset ne murin shkodran

   32-Gjuan Sukaj dhe portjeri Hoxha devijon ne goditje nga kendi

   31-Vazhdojne nderhyrje e renda ndaj Vajushit. Turdiu merr karton te verdhe

   28-Faull i Muçes mbi Plakun.Gjuan Sefa dhe shenon golin e pare

   27-Arbitri akordon pushim per tu freskuar

   25-Faull i Alikajt ndaj Vajushit. Topi largohet nga mbrojtja

   24-Goditje nga kendi per Kastriotin. Pa rezultat. Keshillohet trajneri Ndreu per shkak protestash

   23-Vajushi kalon portjerin, por Pashaj shpeton porten nga goli

   21-Sukaj godet jashte nga hyrja e zones pas nje gabimit ne mbrojtjen krutane

   19-Futet Sinani ne vend te Popovic te demtuar

   18-Faull e Muçollarit ndaj Vajushit dhe me ne fund albitri e ndeshkon me karton te verdhe

   17-Popovic vazhdon te jete jashte fushes nen kontrollin e mjekeve

   12-Demtohet Popovic nga nje nderhyrje e Caces. Detyrohet te dale nga fusha me barrele

   10-Demtohet lehte Sukaj. Rikthehet ne fushe

   8-Goditje e lire per Vllaznine.Gjuajtje shume e bukur e Sukajt nga rreth 30-metra, por grushton Hoxha

   4-Gjuan Sefa nga jashte, por pret lehte Vujadinovic

   Fillon ndeshja