HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 13 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E hënë, 12. Shtator 2011 - 19:00 h

TiranaTeuta
01

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E hënë, 12 Shtator 2011
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Enea JORGJI, Rudin PRECA, Artan TAULLAI, Ridiger COKAJ
 
Spektatore: 2.400
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
  • 13' : Vlado MARKOVIC ( 1 )

   Permbledhja

  90+3-Perfundone ndeshja. Bardheblute munden minimalishte nga Teuta me rezultatin 1-0

  90+1-Rremuje ne zonen e Teutes, por G.Lika ska perfituar ashtu sic duhet duke e cuar topin ne duart e portierit Rizvani

  89-Markovic i kishte te gjitha mundesite te shenonte golin e dyte, por nuk ja ka dalur dot

  88-Julian Ahmataj gjuan bukur, por fati nuk eshte me te dhe me Tiranen pasi vetem traverse

  73-Ferraj jep nje top te mire sulmuesit shkodran Bala i cili i vetem me Rizvanin nuk ka mundur ta mposhte per te shenuar golin e barazimit

  68-Trajneri spanjoll i Tiranes, Rubio largone nga loja Hepple-n dhe aktivizon Arita-n

  63-Mirel Cota provon nga nje pozicion priras per te ndeshkuar porten e Ilion Likes, por pa e arritur dot

  62-Hasan Lika bene dhe zevendesimin e trete. Largone nga loja Veliajn dhe aktivizone Altin Hoxhen

  58-Largohet Bakiasi aktivizohet Jakupi

  58-Largohet Pepa aktivizohet Dosti

  58-Trajneri Hasan Lika kryen dy zevendesime

  55-Erjon Dushku gjuan me koke, por vetem traverse

  54-Trajneri Rubiu kryen zevendesimin e pare. Largohet Peposhi dhe aktivizohet Ferraj

  48-Peposhi merr nje asis nga G.Lika, por i riu tiranas gjuan dobet duke e cuar topin ne duart e portierit Rizvani

  Fillon pjesa e dyte

  45-Perfundone pjesa e pare me fitoren e miqve me rezultatin minimal 1-0

  13-Cota organizone nje kundersulm te shpejte. Ai kroson ne zone duke dhene nje asis per mesfushorin Markovic i cili kontrollon bukur topin dhe gjuan duke shenuar golin e avantazhit per djemte e detit

  11-Kombinim shkodran, Lika-Bala, por Rizvani tregohet ne lartesine e duhur duke neutralizuar gjithcka

  6-Shkodrani Gilman Lika i kunderpergjigjet sulmeve te Teutes duke gjuajtur bukur nga distanca, por ne te njeten menyre i kunderpergjigjet dhe portieri Rizvani

  5-Markovic gjendet i vetem para Ilion Likes, por gjuan dobet duke shperdoruar nje mundesi te mire shenimi

  3-Cota provon nga distanca, por topi perfundon jashte duke mos rrezikuar porten e Ilion Likes

  2-Miqte nga durresi japin shkendijen e pare ne porten e vendasve. Markovic krosone nje top qe gjene Pepen shume prane portes, por sulmuesi e gjuan topin jashte

  Fillon ndeshja