HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 22 Shtator 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Suedi/ Sadiku shenon, Gashi merr te verdhe ne fitore
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 29 Korrik 2013 03:47   pdfShtypEmail

loret sadikuLoret Sadiku dhe Ardian Gashi kane luajtur si titullare ne takimin e sotem ndaj Gotteborg. Skuadra e tyre Helsinborgs ishte mysafire ne Gottenborg dhe fitoi 4-2. Sadiku shenoi goline pare per skuadren e tij 2 minuta perpara perfundimit te pjeses se pare duke ngushtuar rezultatin, kur vendasit udhehiqnin 2-0. Me pas kryesuesit e kampionatit realizuan edhe tre gola te tjere duke permbysur rezultatin dhe fituar 4-2. Ne minuten e 39-te Ardian Gashi u ndeshkua me karton te verdhe. Me kete fitore, dhe me humbjen e Gotenborg dhe Malmo sot, pas 17 javesh, Helsinborg udheheq e vetme kampionatin suedez Allsvenskan, 5 pike perpara ndjekeses me te afert Malmo FF


busy
komente