E premte, 29 Mars 2024
U-21/ Testi kalohet me sukses
nga AlbaniaSoccer   E martë, 29 Mars 2011 19:56   pdfShtypEmail
u-21_skuaderNdeshja e pare miqesore e kombetares se 21-vjecareve perball Rumanise u mbyll me rezultatin negativ 2-0. Disa dite me vone ne daten 26 mars ndaj Gjeorgjise, shpresat bene autokritike ne ate ndeshje qe perfundoi me rezultatin pozitiv 3-1 per kuqezinjte. Sot, kater dite me vone ne ndeshjen perball Izraelit te rinjte e ekipit Shpresa kane ndare nje barazim 1-1. Goli i Roshit ne minuten e 74' te takimit coi ne avantazh kuqezinjte, por minuta e fundit e takimit ishte decizive pasi futbollistet tane pesojne golin e barazimit. Pra behen dy rezultate pozitive ne keto tre ndeshje miqesore per ekipin tone shpresa. Futbollistet e grumbulluar ne Slloveni kane kaluar ne menyre perfekte testin e ketyre dy ndeshjeve.