HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 04 Dhjetor 2022
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
EURO 2015/ Shqiperi U17 – Bjellorusi U17 2-1
nga AlbaniaSoccer   E diel, 20 Tetor 2013 20:34   pdfShtypEmail

xhemal mustadanovicKombetarja e 17-vjecare ka fituar ne fund te takimit ndaj Bjellorusise duke mbajtur te ndezura shpresat per nje kualifikim te mundshem. Skuadra e drejtuar nga Xhemal Mustedanagic ka mundur miqte nga Bjellorusia me rezultatin 2-1. Kuqezinjte e vegjel e nisem mire takimin duke shenuar në minutën e 22 me ane te mbrojtësi Ardit Toli. Bjellorusia riktheu barazpeshen me ane te Nikol ne minuten e 37. Ne pjesen e dyte te dy skuadrat provuan te shenonin golin e fitores. Shqiperia I shkon prane por humb nje penallti ne minuten e 61 me ane te Bares. Kur dukej se do te mbyllej ne barazim, Franc Bakkali shenon golin e fitores per kuqezinjte duke fiksuar rezultatin 2-1. Ndeshjen e fundit Shqipëria e luan kundër Finlandës më 23 tetor në stadiumin “Skenderbeu” të Korçës dhe nevojitet nje rezultat pozitiv per tu kualifikuar per ne “Elite Raund”.


busy
komente