HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 25 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
De Biasi publikon listen kunder Italise
nga Administrator   E hënë, 20 Mars 2017 16:35   pdfShtypEmail

Sot ne oren 10:30, ne ambientet e Federates Shqiptare te Futbollit, tranjeri i Shqiperise, Gianni de Biasi ka bere publike listen e lojtareve per 2 ndeshjet e ardheshme kunder Italise dhe Bosnjes. 
de biasi 20 marsLista e 23 lojtareve te grumbulluar nuk ka pasur asnje lojtar te ri pervec lojtarit te Kukesit Albi Alla. Ne kete liste mungojne te skualifikuarit Etrit Berisha dhe Gjimshiti si edhe i demtuari Mergim Mavraj. 
Mbrojtja eshte reparti ku mungesat jane te shumta dhe pritet te kete rolin me te veshtire ne ndeshjen kunder Italise. 
Ekipi jone kombetar do te filloje stervitjen e pare sot ne oren 17:30, ne kompleksin Tropikal ne Durres. 
Ja edhe lista e plote e lojtareve te grumbulluar:


Portierë: Alban Hoxha (Partizani), Orges Shehi (Skënderbeu), Thomas Strakosha (Lacio).

Mbrojtës: Ansi Agolli (Karabak), Elseid Hysaj (Napoli), Naser Aliji (Kaizerslautern), Frederik Veseli (Empoli), Arlind Ajeti (Torino), Albi Alla (Kukësi).

Mesfushorë: Burim Kukeli (Zyrih), Migjen Basha (Bari), Taulant Xhaka (Bazel), Amir Abrashi (Frajburg), Odise Roshi (Terek Grozni), Ledian Memushaj (Peskara), Andi Lila (PAS Janina), Jahmir Hyka (San Hoze Ërthkuejks), Eros Grezda (Lokomotiv Zagreb), Liridon Latifi (Skënderbeu).

Sulmues: Bekim Balaj (Terek Grozni), Armando Sadiku (Lugano), Azdren Llullaku (Astana), Sokol Cikalleshi (Akhisar Beledijespor).


busy
komente