HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 30 Janar 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Shqiperia ben te pamunduren, fiton ne 15 minuta
nga Administrator   E martë, 06 Shtator 2016 13:31   pdfShtypEmail

shqiperi-maqedoni-lojtaretShqiperia ka arritur te pamunduren, ne 15 minuta loje ka arritur qe te marre 3 pike me shume vlera kunder Maqedonise. 
Loja e cila u nderpre mbreme per shkak te kushteve te keqija atmosferike ka rifilluar sot ne oren 14:00. 
Maqedonia e ka filluar mire kete 15 minutesh duke bere presing mbi lojtaret tane dhe nuk u munduar te ule ritmin e lojes.
Shqiperia mundohet te sulmoje drejt portes maqedonese por pa efakasistet. Minuta e 89, Shqiperia ekzekuton nje goditje denimi. Topi i hedhur ne zone goditet me koke nga Balaj i cili arrin te shenoje. I gjithe stadiumi ne delir per avantazhin e Shqiperise. Ne minutat e mbetura Shqiperia administron lojen dhe ka mundesine te thelloje avantazhin, por gjuajtja e Sadikut perfundon jashte. 
Nje fitore e merituar per Shqiperine dhe nje fillim i mire per keto eliminatore. 
Ndeshja e ardhshme e Shqiperise eshte kunder Lihtenshteinit, ne Vaduz me date 6 Tetor.


busy
komente