HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Ne fokus/ Shkendija barazon me Vardarin, maqedonasit racizem ndaj shqiptareve
nga AlbaniaSoccer   E diel, 08 Dhjetor 2013 21:30   pdfShtypEmail

shkendija e tetovesNe kryefjalen e javes ne Maqedoni, tifozet maqedonas kane share dhe ofenduar ne korr shqiptaret. Ndeshja mes Vardarit dhe Shkendijes eshte mbyllur ne barazim 0-0 ndersa ne stadiumin “Filipi i Dyte” nuk ka munguar tensioni mes dy tifozerive. Maqedonasit kane kenduar shume kenge antishqiptare dhe nuk kane munguar as mesazhet raciste qe kane acaruar tifozet e Shkendijes se Tetoves qe ja kane kthyer me pas me te njejten monedhe. Persa i perket ndeshjes, Shkendija e Shpetim Duros pati mundesi ta fitonte kete takim pasi ne fundin e pjeses se pare Nderim Nexhipi ishte vetem 11 metra larg golit por nga pika e bardhe nuk u tregua i sakte.


busy
komente