HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 25 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E diel, 27 Tetor 2019 16:00 h
 
Luftetari vs Tirana
 

Match details
Match Date :E diel, 27 Tetor 2019
Match Time :16:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Luftetari Stats Tirana
10 Current rank 1
36 Matches 36
2/8/26 W/D/L (Total) 21/7/8
2/5/11 W/D/L (Home)11/4/3
0/3/15 W/D/L (Away)10/3/5
14Points70
19 : 86 Goals66 : 34
-67 Difference32
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest won homeTirana - Luftetari 5:1
Luftetari - Tirana 0:5 Highest loss homeTirana - Kukësi 1:3
---- Highest won awayLuftetari - Tirana 0:5
Partizani - Luftetari 8:1 Highest loss awayLaci - Tirana 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
1E shtunë, 24. Gusht 201919:00Tirana-Luftetari3-0
10E diel, 27. Tetor 201913:00Luftetari-Tirana0-3
19E diel, 26. Janar 202016:00Tirana-Luftetari5-1
28E diel, 07. Qershor 202017:00Luftetari-Tirana0-5
Kategoria Superiore 2016-17
8E diel, 23. Tetor 201613:00Luftetari-Tirana2-1
Kupa e Shqiperise 2016-17
4E mërkurë, 26. Tetor 201614:00Luftetari-Tirana1-4
5E mërkurë, 16. Nentor 201613:30Tirana-Luftetari1-0
Kategoria Superiore 2016-17
17E diel, 18. Dhjetor 201614:00Tirana-Luftetari2-0
26E diel, 19. Mars 201714:00Luftetari-Tirana2-1
35E shtunë, 20. Maj 201717:30Tirana-Luftetari2-0
Kategoria Superiore 2018-19
4E diel, 16. Shtator 201818:45Tirana-Luftetari3-1
13E diel, 11. Nentor 201814:00Luftetari-Tirana2-1
Kategoria Superiore 2012-13
4E shtunë, 22. Shtator 201214:00Luftetari-Tirana0-1
17E shtunë, 02. Mars 201317:00Tirana-Luftetari2-1