HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Dhjetor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 05 Maj 2018 18:00 h
 
Kukësi vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E shtunë, 05 Maj 2018
Match Time :18:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Kukësi Stats Lushnja
2 Current rank 10
36 Matches 36
18/9/9 W/D/L (Total) 2/5/29
8/5/5 W/D/L (Home)1/3/14
10/4/4 W/D/L (Away)1/2/15
63Points11
61 : 41 Goals28 : 86
20 Difference-58
Kukësi - Partizani 4:0 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Kukësi - Lushnja 1:3 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Vllaznia - Kukësi 2:1 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
5E enjte, 12. Tetor 201714:00Lushnja-Kukësi0-2
14E shtunë, 09. Dhjetor 201714:00Kukësi-Lushnja1-3
23E diel, 04. Mars 201814:00Lushnja-Kukësi1-2
32E shtunë, 05. Maj 201816:00Kukësi-Lushnja2-1
Kategoria Superiore 2013-14
1E mërkurë, 04. Shtator 201317:00Lushnja-Kukësi1-0
12E shtunë, 23. Nentor 201314:00Kukësi-Lushnja1-0
32E diel, 04. Maj 201417:00Kukësi-Lushnja4-1
Kategoria 1 2011-12
15E mërkurë, 28. Dhjetor 201113:00Kukësi-Lushnja3-1
30E shtunë, 12. Maj 201215:30Lushnja-Kukësi0-0