HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 21 Prill 2018 18:00 h
 
Vllaznia vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 21 Prill 2018
Match Time :18:00 h
Match number :5
 
Playground :Stadiumi "Loro Boriçi" - Shkodër

Head-to-head

Vllaznia Stats Luftetari
9 Current rank 3
36 Matches 36
12/8/16 W/D/L (Total) 16/11/9
9/3/6 W/D/L (Home)9/6/3
3/5/10 W/D/L (Away)7/5/6
44Points59
38 : 42 Goals47 : 36
-4 Difference11
Vllaznia - Lushnja 4:0 Highest won homeLuftetari - Partizani 5:0
Vllaznia - Skenderbeu 0:2 Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest won awayVllaznia - Luftetari 0:2
Skenderbeu - Vllaznia 4:1 Highest loss awayPartizani - Luftetari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2016-17
6E mërkurë, 12. Tetor 201614:00Luftetari-Vllaznia1-1
15E shtunë, 10. Dhjetor 201614:00Vllaznia-Luftetari2-3
24E shtunë, 04. Mars 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
33E mërkurë, 10. Maj 201716:00Vllaznia-Luftetari2-2
Kategoria Superiore 2017-18
3E shtunë, 23. Shtator 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
12E diel, 26. Nentor 201714:00Vllaznia-Luftetari2-1
21E diel, 25. Shkurt 201814:00Luftetari-Vllaznia0-0
30E shtunë, 21. Prill 201816:00Vllaznia-Luftetari0-2
Kategoria Superiore 2012-13
3E diel, 16. Shtator 201217:00Vllaznia-Luftetari3-0
16E shtunë, 23. Shkurt 201314:00Luftetari-Vllaznia2-1