HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 25 Shkurt 2018 16:00 h
 
Luftetari vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E diel, 25 Shkurt 2018
Match Time :16:00 h
Match number :5
 
Playground :Stadiumi LUFTETARI

Head-to-head

Luftetari Stats Vllaznia
3 Current rank 9
36 Matches 36
16/11/9 W/D/L (Total) 12/8/16
9/6/3 W/D/L (Home)9/3/6
7/5/6 W/D/L (Away)3/5/10
59Points44
47 : 36 Goals38 : 42
11 Difference-4
Luftetari - Partizani 5:0 Highest won homeVllaznia - Lushnja 4:0
Luftetari - Kukësi 0:3 Highest loss homeVllaznia - Skenderbeu 0:2
Vllaznia - Luftetari 0:2 Highest won awaySkenderbeu - Vllaznia 1:5
Partizani - Luftetari 3:0 Highest loss awaySkenderbeu - Vllaznia 4:1


History of matches
Kategoria Superiore 2016-17
6E mërkurë, 12. Tetor 201614:00Luftetari-Vllaznia1-1
15E shtunë, 10. Dhjetor 201614:00Vllaznia-Luftetari2-3
24E shtunë, 04. Mars 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
33E mërkurë, 10. Maj 201716:00Vllaznia-Luftetari2-2
Kategoria Superiore 2017-18
3E shtunë, 23. Shtator 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
12E diel, 26. Nentor 201714:00Vllaznia-Luftetari2-1
21E diel, 25. Shkurt 201814:00Luftetari-Vllaznia0-0
30E shtunë, 21. Prill 201816:00Vllaznia-Luftetari0-2
Kategoria Superiore 2012-13
3E diel, 16. Shtator 201217:00Vllaznia-Luftetari3-0
16E shtunë, 23. Shkurt 201314:00Luftetari-Vllaznia2-1