HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 18 Shkurt 2018 19:00 h
 
Flamurtari vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E diel, 18 Shkurt 2018
Match Time :19:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Flamurtari Stats Lushnja
6 Current rank 10
36 Matches 36
11/13/12 W/D/L (Total) 2/5/29
6/7/5 W/D/L (Home)1/3/14
5/6/7 W/D/L (Away)1/2/15
46Points11
37 : 37 Goals28 : 86
0 Difference-58
Flamurtari - Lushnja 3:1 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Flamurtari - Skenderbeu 0:3 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Kamza - Flamurtari 0:3 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Vllaznia - Flamurtari 3:0 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
2E shtunë, 16. Shtator 201719:00Flamurtari-Lushnja3-1
11E diel, 19. Nentor 201714:00Lushnja-Flamurtari0-1
20E diel, 18. Shkurt 201817:00Flamurtari-Lushnja2-0
29E shtunë, 14. Prill 201816:00Lushnja-Flamurtari0-2
Kategoria Superiore 2013-14
11E diel, 10. Nentor 201313:00Flamurtari-Lushnja4-3
22E shtunë, 08. Mars 201414:00Lushnja-Flamurtari2-4
29E diel, 20. Prill 201414:00Lushnja-Flamurtari2-3