HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 10 Shkurt 2018 19:00 h
 
Teuta vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 10 Shkurt 2018
Match Time :19:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Teuta Stats Luftetari
8 Current rank 3
36 Matches 36
12/10/14 W/D/L (Total) 16/11/9
6/6/6 W/D/L (Home)9/6/3
6/4/8 W/D/L (Away)7/5/6
46Points59
54 : 57 Goals47 : 36
-3 Difference11
Teuta - Lushnja 6:2 Highest won homeLuftetari - Partizani 5:0
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Skenderbeu - Teuta 1:3 Highest won awayVllaznia - Luftetari 0:2
Vllaznia - Teuta 2:0 Highest loss awayPartizani - Luftetari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
5E shtunë, 22. Shtator 201815:45Luftetari-Teuta3-1
14E shtunë, 24. Nentor 201817:00Teuta-Luftetari1-0
Kategoria Superiore 2016-17
7E hënë, 17. Tetor 201617:00Teuta-Luftetari2-0
16E mërkurë, 14. Dhjetor 201614:00Luftetari-Teuta1-0
25E diel, 12. Mars 201717:00Teuta-Luftetari0-1
34E hënë, 15. Maj 201716:00Luftetari-Teuta1-1
Kategoria Superiore 2017-18
1E shtunë, 09. Shtator 201719:00Teuta-Luftetari2-1
10E mërkurë, 15. Nentor 201714:00Luftetari-Teuta2-3
19E shtunë, 10. Shkurt 201817:00Teuta-Luftetari2-3
28E shtunë, 07. Prill 201814:00Luftetari-Teuta0-0
Kategoria Superiore 2012-13
2E diel, 02. Shtator 201217:00Luftetari-Teuta4-1
15E shtunë, 16. Shkurt 201314:00Teuta-Luftetari2-0