HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Janar 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E premte, 09 Shkurt 2018 20:00 h
 
Skenderbeu vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E premte, 09 Shkurt 2018
Match Time :20:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Skenderbeu Stats Flamurtari
1 Current rank 6
36 Matches 36
22/6/8 W/D/L (Total) 11/13/12
14/1/3 W/D/L (Home)6/7/5
8/5/5 W/D/L (Away)5/6/7
72Points46
68 : 41 Goals37 : 37
27 Difference0
Skenderbeu - Laci 4:0 Highest won homeFlamurtari - Lushnja 3:1
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest loss homeFlamurtari - Skenderbeu 0:3
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest won awayKamza - Flamurtari 0:3
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest loss awayVllaznia - Flamurtari 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2018-19
4E hënë, 17. Shtator 201819:45Flamurtari-Skenderbeu0-2
13E diel, 11. Nentor 201817:00Skenderbeu-Flamurtari1-0
Kupa e Shqiperise 2014-15
1E mërkurë, 04. Shkurt 201517:00Flamurtari-Skenderbeu1-1
2E mërkurë, 18. Shkurt 201514:00Skenderbeu-Flamurtari3-1
Kategoria Superiore 2015-16
9E shtunë, 31. Tetor 201517:00Skenderbeu-Flamurtari2-0
18E mërkurë, 23. Dhjetor 201517:00Flamurtari-Skenderbeu3-1
27E diel, 20. Mars 201617:00Skenderbeu-Flamurtari5-1
36E mërkurë, 18. Maj 201617:00Flamurtari-Skenderbeu0-2
Kategoria Superiore 2016-17
1E mërkurë, 07. Shtator 201619:00Skenderbeu-Flamurtari2-1
10E shtunë, 05. Nentor 201617:00Flamurtari-Skenderbeu2-0
19E shtunë, 28. Janar 201714:00Skenderbeu-Flamurtari1-0
28E hënë, 10. Prill 201719:00Flamurtari-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2017-18
1E shtunë, 09. Shtator 201719:00Skenderbeu-Flamurtari2-0
10E enjte, 16. Nentor 201717:00Flamurtari-Skenderbeu1-1
19E premte, 09. Shkurt 201818:00Skenderbeu-Flamurtari1-0
28E hënë, 09. Prill 201819:00Flamurtari-Skenderbeu0-3
Kategoria Superiore 2013-14
2E diel, 15. Shtator 201317:00Flamurtari-Skenderbeu2-1
13E diel, 01. Dhjetor 201313:00Skenderbeu-Flamurtari2-0
28E diel, 13. Prill 201417:00Flamurtari-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2012-13
10E mërkurë, 21. Nentor 201217:00Skenderbeu-Flamurtari3-1Match Report
23E diel, 21. Prill 201317:00Flamurtari-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2011-12
9E shtunë, 19. Nentor 201116:14Skenderbeu-Flamurtari2-1
22E diel, 22. Prill 201213:00Flamurtari-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2009-10
3E diel, 13. Shtator 200916:30Skenderbeu-Flamurtari1-0Match Report
14E shtunë, 12. Dhjetor 200913:30Flamurtari-Skenderbeu1-1Match Report
27E diel, 11. Prill 201014:00Skenderbeu-Flamurtari0-1Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
10E diel, 07. Nentor 201013:00Flamurtari-Skenderbeu4-0
21E hënë, 21. Shkurt 201118:00Skenderbeu-Flamurtari1-0
33E hënë, 16. Maj 201116:00Flamurtari-Skenderbeu1-0
Kupa e Shqiperise 2013-14
3E mërkurë, 26. Mars 201417:00Flamurtari-Skenderbeu0-0
4E mërkurë, 09. Prill 201418:00Skenderbeu-Flamurtari0-2
Kategoria Superiore 2014-15
8E premte, 17. Tetor 201419:00Flamurtari-Skenderbeu1-1
17E mërkurë, 17. Dhjetor 201416:00Skenderbeu-Flamurtari1-0
26E diel, 08. Mars 201517:00Flamurtari-Skenderbeu0-1
35E shtunë, 16. Maj 201519:30Skenderbeu-Flamurtari2-0