HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 23 Janar 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 28 Tetor 2017 16:00 h
 
Lushnja vs Teuta
 

Match details
Match Date :E shtunë, 28 Tetor 2017
Match Time :16:00 h
Match number :29
 

Head-to-head

Lushnja Stats Teuta
10 Current rank 9
16 Matches 16
2/2/12 W/D/L (Total) 4/3/9
1/1/6 W/D/L (Home)2/1/5
1/1/6 W/D/L (Away)2/2/4
8Points15
11 : 32 Goals18 : 27
-21 Difference-9
Lushnja - Teuta 2:1 Highest won homeTeuta - Luftetari 2:1
Lushnja - Laci 0:3 Highest loss homeTeuta - Skenderbeu 1:4
Kukësi - Lushnja 1:3 Highest won awayVllaznia - Teuta 0:1
Skenderbeu - Lushnja 4:1 Highest loss awayKukësi - Teuta 4:2


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
8E shtunë, 28. Tetor 201714:00Lushnja-Teuta2-1
Kategoria Superiore 2013-14
6E mërkurë, 02. Tetor 201314:00Lushnja-Teuta1-1
17E diel, 02. Shkurt 201417:00Teuta-Lushnja6-2
31E mërkurë, 30. Prill 201416:00Lushnja-Teuta0-2
Kupa e Shqiperise 2013-14
1E mërkurë, 12. Shkurt 201414:00Lushnja-Teuta2-4
2E mërkurë, 26. Shkurt 201414:00Teuta-Lushnja3-2