HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Nentor 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E shtunë, 28 Tetor 2017 19:00 h
 
Skenderbeu vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 28 Tetor 2017
Match Time :19:00 h
Match number :28
 

Head-to-head

Skenderbeu Stats Luftetari
1 Current rank 8
10 Matches 10
8/2/0 W/D/L (Total) 2/2/6
5/0/0 W/D/L (Home)1/1/3
3/2/0 W/D/L (Away)1/1/3
26Points8
22 : 6 Goals7 : 14
16 Difference-7
Skenderbeu - Lushnja 4:1 Highest won homeLuftetari - Lushnja 2:0
---- Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest won awayLaci - Luftetari 0:1
---- Highest loss awaySkenderbeu - Luftetari 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
8E shtunë, 28. Tetor 201717:00Skenderbeu-Luftetari2-0
Kategoria Superiore 2016-17
4E shtunë, 24. Shtator 201617:00Skenderbeu-Luftetari1-0
13E mërkurë, 30. Nentor 201614:00Luftetari-Skenderbeu0-0
22E diel, 19. Shkurt 201717:00Skenderbeu-Luftetari3-0
31E diel, 30. Prill 201716:00Luftetari-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2012-13
12E diel, 25. Nentor 201214:00Luftetari-Skenderbeu0-1
25E shtunë, 04. Maj 201317:00Skenderbeu-Luftetari1-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
7E mërkurë, 23. Nentor 201113:00Luftetari-Skenderbeu4-1