HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 22 Korrik 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E diel, 15 Tetor 2017 19:00 h
 
Skenderbeu vs Lushnja
 

Match details
Match Date :E diel, 15 Tetor 2017
Match Time :19:00 h
Match number :18
 

Head-to-head

Skenderbeu Stats Lushnja
1 Current rank 10
36 Matches 36
22/6/8 W/D/L (Total) 2/5/29
14/1/3 W/D/L (Home)1/3/14
8/5/5 W/D/L (Away)1/2/15
72Points11
68 : 41 Goals28 : 86
27 Difference-58
Skenderbeu - Laci 4:0 Highest won homeLushnja - Teuta 2:1
Skenderbeu - Vllaznia 1:5 Highest loss homeLushnja - Laci 0:3
Teuta - Skenderbeu 1:4 Highest won awayKukësi - Lushnja 1:3
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest loss awayPartizani - Lushnja 6:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
6E diel, 15. Tetor 201717:00Skenderbeu-Lushnja4-1
15E shtunë, 16. Dhjetor 201713:00Lushnja-Skenderbeu1-3
24E shtunë, 10. Mars 201817:00Skenderbeu-Lushnja3-1
33E mërkurë, 09. Maj 201816:00Lushnja-Skenderbeu2-4
Kategoria Superiore 2013-14
5E diel, 29. Shtator 201317:00Skenderbeu-Lushnja2-0
16E shtunë, 21. Dhjetor 201313:30Lushnja-Skenderbeu0-1
24E shtunë, 15. Mars 201414:00Lushnja-Skenderbeu2-4