HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 19 Nentor 2017
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2017-18
E hënë, 16 Tetor 2017 19:00 h
 
Partizani vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E hënë, 16 Tetor 2017
Match Time :19:00 h
Match number :16
 

Head-to-head

Partizani Stats Luftetari
6 Current rank 8
10 Matches 10
3/2/5 W/D/L (Total) 2/2/6
1/2/2 W/D/L (Home)1/1/3
2/0/3 W/D/L (Away)1/1/3
11Points8
5 : 8 Goals7 : 14
-3 Difference-7
Partizani - Luftetari 2:0 Highest won homeLuftetari - Lushnja 2:0
Partizani - Laci 0:2 Highest loss homeLuftetari - Kukësi 0:3
Vllaznia - Partizani 0:1 Highest won awayLaci - Luftetari 0:1
Skenderbeu - Partizani 2:0 Highest loss awaySkenderbeu - Luftetari 2:0


History of matches
Kategoria Superiore 2017-18
6E hënë, 16. Tetor 201717:00Partizani-Luftetari2-0
Kategoria Superiore 2016-17
1E mërkurë, 07. Shtator 201619:00Luftetari-Partizani0-1
10E shtunë, 05. Nentor 201614:00Luftetari-Partizani1-1
19E shtunë, 28. Janar 201714:00Luftetari-Partizani2-0
28E shtunë, 08. Prill 201719:00Partizani-Luftetari2-0
Kategoria 1 2010-11
15E enjte, 23. Dhjetor 201013:00Partizani-Luftetari1-2
30E hënë, 16. Maj 201116:00Luftetari-Partizani3-0
Kategoria 1 2009-10
6E shtunë, 03. Tetor 200915:30Luftetari-Partizani3-0Match Report
21E hënë, 08. Mars 201014:00Partizani-Luftetari2-0Match Report