HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 15 Dhjetor 2018
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Vllaznia1310211432
2same(2)Erzeni13805824
3same(3)Dinamo13733424
4same(4)Beselidhja13616119
5same(5)Korabi13535-118
6up(8)Shenkolli13526-217
7down(6)Veleciku12516-216
8down(7)Iliria12435315
9same(9)Burreli13409-1112
10same(10)Vora13139-146

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W D L +/- Pts
1same(1)Bylis128221026
2same(2)Besa12732724
3up(4)Pogradeci13625620
4down(3)Lushnja13553520
5same(5)Egnatia13535-318
6up(7)Tomori13454-117
7down(6)Apolonia13445116
8same(8)Oriku13364015
9same(9)Elbasani13319-1110
10same(10)Turbina13238-149


Play-off Superlige Play Out Kategoria e Dyte