HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 18 Gusht 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E shtunë, 16 Shkurt 2019 16:00 h
 
Turbina vs Egnatia
 

Match details
Match Date :E shtunë, 16 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
Match number :9
 

Head-to-head

Turbina Stats Egnatia
20 Current rank 6
18 Matches 18
2/3/13 W/D/L (Total) 9/2/7
2/1/6 W/D/L (Home)5/2/2
0/2/7 W/D/L (Away)4/0/5
9Points29
10 : 34 Goals21 : 21
-24 Difference0
Turbina - Elbasani 2:1 Highest won homeEgnatia - Pogradeci 2:0
Turbina - Pogradeci 1:4 Highest loss homeEgnatia - Besa 0:1
---- Highest won awayElbasani - Egnatia 1:2
Pogradeci - Turbina 4:0 Highest loss awayPogradeci - Egnatia 3:1


History of matches
Kategoria 1 2018-19
8E shtunë, 03. Nentor 201814:00Egnatia-Turbina1-1
17E shtunë, 16. Shkurt 201914:00Turbina-Egnatia1-2