HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 10 Prill 2021
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Gjergj BUSHAJ

Personal data

Picture of Gjergj BUSHAJ
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Gjergj BUSHAJ
Birthday (Age):08. Mars 1991 (30)
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 15KEK-UvsVELLAZNIMI100--------
Sunday August 23VELLAZNIMIvsGJILAN100--------
Sunday August 30FLAMURTARIvsVELLAZNIMI100--------
Wednesday September 02VELLAZNIMIvsTREPCA100--------
Sunday September 06BESAvsVELLAZNIMI100--------
Saturday September 19DRENICAvsVELLAZNIMI100--------
Wednesday September 23VELLAZNIMIvsKOSOVA(V)100--------
Sunday September 27PRISHTINAvsVELLAZNIMI101--------
Games total801--------


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-13VELLAZNIMI------------
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12VELLAZNIMI66-1--2-----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10VELLAZNIMI33----------
Career Total99-1--2-----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2012-132012-13VELLAZNIMIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2011-122011-12VELLAZNIMIMesfushor
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10VELLAZNIMIPLAYERS