HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 03 Mars 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10

Player Information - Enes SHOSHOLLI

Personal data

Picture of Enes SHOSHOLLI
Nationality:Republika e Kosoves Republika e Kosoves
Name:Enes SHOSHOLLI
Player Position:PLAYERS

Games history


GamesStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Saturday August 15DRENICAvsLIRIA100-------
Sunday August 23KOSOVA(V)vsDRENICA100-------
Saturday August 29DRENICAvsFERIZAJ100--1----
Wednesday September 02KEK-UvsDRENICA100-------
Saturday September 05DRENICAvsFLAMURTARI100-------
Sunday September 13BESAvsDRENICA100-------
Saturday September 19DRENICAvsVELLAZNIMI100-------
Wednesday September 23DRENICAvsPRISHTINA100-------
Sunday September 27HYSIvsDRENICA100-------
Saturday March 27DRENICAvsHYSI100-------
Games total1000--1----


Personal statistics


CompetitionTeamPlayedStartrosterinoutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtimPenallti e humbur
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-11DRENICA22----1----
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10DRENICA66----1----
Career Total88----2----

Playing career


CompetitionSeasonTeamFunction / Position
Raiffeisen Superliga Kosove 2010-112010-11DRENICAPortier
Raiffeisen Superliga Kosove 2009-102009-10DRENICAPLAYERS