HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 23 Qershor 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E diel, 23. Gusht 2009 - 19:00 h

KOSOVA(V)DRENICA
40

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Gusht 2009
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ferki Aliu" - Vushtri
Match referee(s):Bejte FEJZULLAHU
 
Spektatore: 1.500

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   Mbrojtes
   GOALKEEPER
     Mesfushor
     DEFENDER
       MIDFIELDER
         Sulmues
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                Eventet
                               Gol
                               • 10' : Emir RAMA ( 1 )
                               • 40' : Bajram ZUQAKU ( 1 )
                               • 51' : Faruk ZENELI ( 1 | Penallti - Humbi penallti 76 )
                               • 75' : Armend ZABERGJA ( 1 )
                                Karton i kuq
                                 • 51' : Ardian GECI ( 1 )
                                 Karton i verdhe
                                 • 0' : Xhavit MEHMETI ( 1 )
                                 • 0' : Arton HAJDARI ( 1 )
                                 • 0' : Arbër PREKAZI ( 1 )
                                 • 0' : Fazlli JASHARI ( 1 )

                                  Permbledhja
                                 KOSOVA - DRENICA 4:0 (2:0)Stadiumi i qytetit në VushtrriShikus: 1500Gjyqtarë: B. Fejzullahu, S. Krasniqi, G. Havolli.K.V: Mehmeti - Hajdari, Prekazi, JashariK.K: Geci.1:0 Emir Rama 10 2:0 Bajram Zuçaku 403:0 Faruk Zeneli (51’ pen.)4:0 Armend Zabërxha 75Zeneli ka dështuar nga penalltia në minutën e 76Kosova (V): Sadiku, Mehmeti, Vilanci, Cakaj, Rama, Zeneli, Maxhuni (Ahmeti), Izmaku, Sokoli (Hasi), Zabërxha, Zuçaku (Musliu)Treiner: Arbnor MorinaDrenica: Shosholli, Prekazi, Lushtaku (Milicaj), Hajdari, Geci, Plepolli, Muja (Demiraj), Bajraktari (Zhabollaj), Haliti, Vojvoda, JashariTreiner: Xhafer Dobra