HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 10 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 21 Shtator 2019 19:00 h
 
Kukësi vs Tirana
 

Match details
Match Date :E shtunë, 21 Shtator 2019
Match Time :19:00 h
Match number :3
 

Head-to-head

Kukësi Stats Tirana
2 Current rank 1
32 Matches 32
17/8/7 W/D/L (Total) 20/5/7
11/3/2 W/D/L (Home)10/3/3
6/5/5 W/D/L (Away)10/2/4
59Points65
51 : 28 Goals62 : 30
23 Difference32
Kukësi - Teuta 4:0 Highest won homeTirana - Luftetari 5:1
Kukësi - Vllaznia 1:2 Highest loss homeTirana - Kukësi 1:3
Flamurtari - Kukësi 0:3 Highest won awayLuftetari - Tirana 0:5
Laci - Kukësi 2:0 Highest loss awayBylis - Tirana 3:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
5E shtunë, 21. Shtator 201916:00Kukësi-Tirana2-1
14E shtunë, 07. Dhjetor 201916:30Tirana-Kukësi1-3
23E premte, 21. Shkurt 202018:00Kukësi-Tirana1-2
32E hënë, 06. Korrik 202020:45Tirana-Kukësi1-2
Kategoria Superiore 2015-16
9E diel, 01. Nentor 201514:00Tirana-Kukësi2-1
18E mërkurë, 23. Dhjetor 201514:00Kukësi-Tirana0-1
27E diel, 20. Mars 201617:00Tirana-Kukësi1-1
36E mërkurë, 18. Maj 201617:00Kukësi-Tirana2-1
Kategoria Superiore 2016-17
3E shtunë, 17. Shtator 201617:00Tirana-Kukësi2-2
12E shtunë, 26. Nentor 201614:00Kukësi-Tirana0-0
Kupa e Shqiperise 2016-17
6E mërkurë, 01. Shkurt 201717:00Tirana-Kukësi2-1
Kategoria Superiore 2016-17
21E shtunë, 11. Shkurt 201717:00Tirana-Kukësi1-2
Kupa e Shqiperise 2016-17
7E mërkurë, 15. Shkurt 201713:30Kukësi-Tirana0-0
Kategoria Superiore 2016-17
30E diel, 23. Prill 201716:00Kukësi-Tirana4-1
Kategoria Superiore 2018-19
3E diel, 02. Shtator 201816:45Kukësi-Tirana3-1
12E martë, 06. Nentor 201818:00Tirana-Kukësi0-0
Kategoria Superiore 2013-14
11E diel, 10. Nentor 201313:00Kukësi-Tirana2-1
22E shtunë, 08. Mars 201414:00Tirana-Kukësi3-1
24E diel, 16. Mars 201417:00Tirana-Kukësi1-2
Kategoria Superiore 2012-13
9E diel, 04. Nentor 201214:00Tirana-Kukësi1-2
22E shtunë, 13. Prill 201314:00Kukësi-Tirana2-1
Kategoria Superiore 2014-15
8E shtunë, 18. Tetor 201414:00Tirana-Kukësi3-1
17E mërkurë, 17. Dhjetor 201413:00Kukësi-Tirana1-0
26E diel, 08. Mars 201517:07Tirana-Kukësi2-0
35E diel, 17. Maj 201517:00Kukësi-Tirana4-1