HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E diel, 22 Shtator 2019 19:00 h
 
Vllaznia vs Luftetari
 

Match details
Match Date :E diel, 22 Shtator 2019
Match Time :19:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Vllaznia Stats Luftetari
8 Current rank 10
32 Matches 32
11/9/12 W/D/L (Total) 2/8/22
5/4/7 W/D/L (Home)2/5/9
6/5/5 W/D/L (Away)0/3/13
42Points14
33 : 35 Goals16 : 75
-2 Difference-59
Vllaznia - Skenderbeu 4:0 Highest won homeLuftetari - Skenderbeu 2:0
Vllaznia - Teuta 0:3 Highest loss homeLuftetari - Tirana 0:5
Flamurtari - Vllaznia 1:3 Highest won away----
Tirana - Vllaznia 3:0 Highest loss awayPartizani - Luftetari 8:1


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
5E diel, 22. Shtator 201916:00Vllaznia-Luftetari0-0
14E shtunë, 07. Dhjetor 201913:30Luftetari-Vllaznia0-2
23E shtunë, 22. Shkurt 202014:00Vllaznia-Luftetari4-0
32E diel, 05. Korrik 202017:45Luftetari-Vllaznia0-1
Kategoria Superiore 2016-17
6E mërkurë, 12. Tetor 201614:00Luftetari-Vllaznia1-1
15E shtunë, 10. Dhjetor 201614:00Vllaznia-Luftetari2-3
24E shtunë, 04. Mars 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
33E mërkurë, 10. Maj 201716:00Vllaznia-Luftetari2-2
Kategoria Superiore 2017-18
3E shtunë, 23. Shtator 201714:00Luftetari-Vllaznia0-0
12E diel, 26. Nentor 201714:00Vllaznia-Luftetari2-1
21E diel, 25. Shkurt 201814:00Luftetari-Vllaznia0-0
30E shtunë, 21. Prill 201816:00Vllaznia-Luftetari0-2
Kategoria Superiore 2012-13
3E diel, 16. Shtator 201217:00Vllaznia-Luftetari3-0
16E shtunë, 23. Shkurt 201314:00Luftetari-Vllaznia2-1