HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2013-14
 Kronika e ndeshjes: Java 14 - E diel, 08. Dhjetor 2013 - 14:00 h

LaciLushnja
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 08 Dhjetor 2013
Match Time :14:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Laç
Match referee(s):Ditmar JUBICA, Melis DERVISHI, Dritan SALAJ, Blendi BRESHANI
 
Spektatore: 1.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Timeline
Laci
Substitution min 46 ::Edison NDRECA <-> Jetmir NINA Substitution min 85 ::Enio PETRO <-> Mladen BRKICGol min 12 ::Eduard TANUSHIGol min 65 ::Mladen BRKICKarton i kuq min 24 ::Stipe BULJANKarton i verdhe min 12 ::Eduard TANUSHI


Substitution min 67 ::Griseld DERVISHI <-> Viktor GJYLA Substitution min 77 ::Gazmend CIMILI <-> Laert NDONI Substitution min 84 ::Xhulian IKONOMI <-> Erlind KORRESHI Penallti min 25 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 16 ::Luka TEODOROVICKarton i verdhe min 50 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 90 ::Xhulian IKONOMIPenallti min 25 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 16 ::Luka TEODOROVICKarton i verdhe min 50 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 90 ::Xhulian IKONOMIPenallti min 25 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 16 ::Luka TEODOROVICKarton i verdhe min 50 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 90 ::Xhulian IKONOMIPenallti min 25 ::Mikel CANKAKarton i verdhe min 16 ::Luka TEODOROVICKarton i verdhe min 50 ::Meglid MIHANIKarton i verdhe min 90 ::Xhulian IKONOMI
Lushnja
 Eventet
Penallti
  • 25' : Mikel CANKA ( 1 )
  Gol
  • 12' : Eduard TANUSHI ( 1 )
  • 65' : Mladen BRKIC ( 1 )
   Karton i kuq
   • 24' : Stipe BULJAN ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 12' : Eduard TANUSHI ( 1 )
    • 16' : Luka TEODOROVIC ( 1 )
    • 50' : Meglid MIHANI ( 1 )
    • 90' : Xhulian IKONOMI ( 1 )