HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E diel, 18. Shtator 2011 - 19:00 h

DinamoSkenderbeu
00

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 18 Shtator 2011
Match Time :19:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Emirjon SINO, Ilir TARTARAJ, Alfred LAMCE, Kreshnik CJAPI
 
Spektatore: 450
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Karton i verdhe
 • 16' : Erald DELIALLISI ( 1 )
 • 26' : Luko BISKUP ( 1 )
 • 27' : Renato ARAPI ( 1 )

 Permbledhja


90+4-Perfundon ndeshja ne barazim 0-0

90+4-Largohet Shqini aktivizohet Bitincka

81-Shtini gjen hapesire ne zonen korcare dhe kalon tr embrojtes, por gjuajtja e tij nuk eshte e fuqishme

75-Kerciku ben nje gjysme roveshate brenda zones dinamovite, megjithate topi shkon drejt e ne duart e portierit

73-Bratic kroson rrezikshem ne zone, por Marku arrin te largoje sakte

72-Muzaka i vetem nuk shenon dot perballe Osmanit

65-Largohet Biskup dhe aktivizohet Allmuca

66-Goditje kendi per Skenderbeun

60-Kuli mundesi te mire shenimi, por pa mundur dot ta coje topin ne rrjete

58-Goditje kendi per Skenderbeun

47-Skenderbeu fiton te drejten e nje goditje denimi

46-Largohet Radas dhe futet Kerciku

46-Largohet Arapi dhe futet Ribeiro

46-Fillon pjesa e dyte

45+1-Perfundon pjesa e pare ne barazim 0-0

45+1-Arbitri kater jep nje minute shtese

45-Faull ne favor te Dinamos

41-Faull ne favor te Dinamos

34-Imami gjuan bukur nga 35-metra, por Shehi ngushton me veshtiresi

29-Goditje e lire per Skenderbeun

28-Imami gjuan me koke, por Shehi e ngushton duke e nxjerre ne goditje kendi

27-Arapi ndeshkohet me karton te verdh per nderhyrje te parregullt ndaj Shtinit

26-Biskup ndeshkohet me karton te verdh per nderhyrje te parregullt ndaj Imamit

23-Xhafa kunderpergjigjet menjeher, por mbrojtesit Dinamovit devijojne topin ne goditje kendi

23-Nje mundesi shume e mire per Dinamon, por shtylla i mohon golin  Xhemalajt

16-Deliallisi karton te verdhe

16-Faull per Dinamon, gjuan Kuli por dobet

14-Muzaka nderhyn ne menyre te parregullt ndaj Shtinit

14-Goditje kendi per Skenderbeun

12-Renato Malota ndeshkohet me karton te verdhe per protesta

12-Faull per Dinamon, lojtaret blu kerkojne ndeshkimin e Arapit per nderhyrje te parregullt

11-Goditje kendi per Dinamon kroson Kuli, por pa rrezik per mbrojtjen korcare

10-Kuli gjuan bukur nga 30-metra, por grushton mrekullisht Shehi

6-Bratic zihet ne pozicion jashte loje

Fillon ndeshja

Lajmet e Fundit

  Lajmet me te lexuara

   Komentet e fundit