HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 08 Dhjetor 2023
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E shtunë, 17. Shtator 2011 - 17:00 h

PogradeciTomori
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E shtunë, 17 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Stadiumi "Gjergj Kyçyku" - Pogradec
Match referee(s):Albano JANKU, Arben PREGJA, Denis AGARAJ
 
Spektatore: 1.500
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 71' : Eduard TANUSHI ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 31' : Spartak ELMAZI ( 1 )
  • 86' : Kopi CEREPI ( 1 )
  • 89' : Sulejman HOXHA ( 1 )
  • 28' : Ervis KAJA ( 1 )
  • 31' : Endri BAKIU ( 1 )

   Permbledhja

  90-Perfundon ndeshja. Pogradeci arrin fitoren e pare ne Kategorine Superiore

  89-Hoxha ndeshkohet me karton te verdh

  88-Sulmuesi Arbri gjuan me koke, por jashte kuadratit

  86-Cerepi ndeshkohet me karton te verdh

  75-Eminhazeri ne aksion individual shmang dy mbrojtes dhe kishte te gjithe mundesit per te shenuar golin e dyte, por gabon para portes

  75-Largohet Baze dhe aktivizohet Cekici

  73-Largohet Balla dhe aktivizohet Andi Cela

  71-Tanushi manovron bukur ne zone dhe shenon gol

  63-Largohet Cipi dhe aktivizohet Larti

  62-Largohet Bakiu aktivizohet Mile

  61-Goditjen e lire e gjuan Elmazi. Devijohet nga Tanushi i cili e drejton drejt portes, por Balla nga afer nuk arrin dot te shenoje

  60-Goditje e lire

  48-Eminhazeri ne nje aksion individualist ka rrezikuar, por Llani ja ka mohuar golin

  46-Aksion individual i Eminhazerit, i cili gjuan rrezikshem, portieri Llani me veshtiresi largon topin

  Fillon pjesa e dyte

  45-Pjesa e pare perfundon barazim 0-0

  34-Hamzaj gjuan ne menyre te gabuar

  31-Spartak Elmazi ndeshkohet me karton te verdh

  31-Endri Bakiu ndeshkohet me karton te verdh

  30-Sulmuesi Baze gjuan me koke, por dobet

  28-Ervis Kaja ndeshkohet me karton te verdh

  15-Tanushi gjuan drejt portes beratase, por gjuajtja e tij ishte shume e dobet

  7-Elmazi gjuan nga larg, por topi pritet pa veshtiresi nga Llani

  Fillon pjesa e pare