HOT NEWS
E shtunë, 13 Prill 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2011-12
 Kronika e ndeshjes: Java 2 - E premte, 16. Shtator 2011 - 17:00 h

LaciBylis
22

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E premte, 16 Shtator 2011
Match Time :17:00 h
 
Playground :Fusha Sportive Laç
Match referee(s):Enea JORGJI, Emigers GANCI, Rudin PRECA
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Penallti
 • 83' : Dragan TRAJKOVIC ( 1 )
  Gol
  • 75' : Mate DRAGICEVIC ( 1 )
  • 19' : Amarildo DIMO ( 1 )
  • 81' : Amarildo GEGA ( 1 )
  Karton i verdhe
   • 61' : Orjand ABAZAJ ( 1 )
   • 80' : Emanuel EGBO ( 1 )

    Permbledhja

   90-Ndeshaj perfundon ne barazim 2-2

   87-Largohet Abazaj dhe ne vend te tij futet Idrizi

   83-Dragan Trajkovic gjuan sakte nga pika e bardhe duke barazuar rezultatin ne 2-2

   83-Soza prek topin me dore brenda zones dhe arbitri kryesor Jorgji akordon penallti

   81-Gega i futur vetem tre minuta me pare kalon serish ne avantazh Bylisin

   80-Portieri Egbo ndeshkohet me karton te verdh

   78-Trajneri Naci Sensoy largon nga loja kapitenin Dimo dhe ne vend te tij aktivizon Gegen

   75-Marashi godet shtyllen pas gjuajtjes me koke, por topi i kthyer gjen Dragicevic-in, i cili shenon golin e barazimit

   70-Largohet Washington dhe aktivizohet Kelmendi

   67-Ekipi Lacit bene dhe zevendesimin e dyte. Largohet Rexha dhe ne vend te tij aktivizohet Kastrati

   61-Abazaj ndeshkohet me karton te verdh

   60-Shazivari fut nje top ne zone, por Dragicevic nuk arrin dot ta coje topin ne rrjet duke rreshkitur

   54-Nevil Dede kryen zevendesimin e pare. Largon nga loja Xhafen dhe aktivizon Hamels Hoxha

   46-Dimo per pak sa nuk shenon golin e dyte. Gjuan bukur nga 30-metra e topi kalon ngjitur me shyllen pingule te majte

   Fillon pjesa e dyte

   45+2-Perfundon pjesa e pare me fitoren e miqve 1-0

   43-Tri goditje te njepasnjeshme te kurbinasve me Dragicevic, Selimi dhe Buljan nuk arrijne dot te m'poshtin portierin Egbo

   26-Buljan shume prane golit te barazimit

   19-Kapiteni Dimo shenon golin e avantazhit. Pas nje depertimi nga e majta te Abazajt, ky gjuan fort ne drejtim te portes, por portieri Vashaku e devijon topin me majen e gishtave dhe kthehet ne asis per Dimon i cili nuk e ka te veshtire ta dergoj ne rrjete

   3-Washington gjuan fort, por topi i gjuajtur prej tij trondit shtyllen e Vashakut

   Fillon ndeshja qe luhet me dyer te mbyllura pasi fusha e Lacit eshte e denuar

   Lajmet e Fundit

    Lajmet me te lexuara

     Komentet e fundit