HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 14 Gusht 2020
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 6 - E diel, 13. Shtator 2009 - 18:00 h

KOSOVA(V)TREPCA
03

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 13 Shtator 2009
Match Time :18:00 h
 
Playground :Stadiumi "Ferki Aliu" - Vushtri
Match referee(s):Artan HOXHAJ
 
Spektatore: 4.000

 Formacionet
PLAYERS
   Portier
   Mbrojtes
   GOALKEEPER
     DEFENDER
       Mesfushor
       MIDFIELDER
         Sulmues
         FORWARD
           TEAM STAFF
             COACHES
               COACH
                 HEAD COACH
                   MAINTAINER TEAM
                     MAINTAINER
                       MEDICAL STAFF
                         CLUB STAFF
                           Drejtor Sportiv
                             CLUB YOUTH MANAGER

                                Zevendesimet

                                 Eventet
                                Gol
                                • 2' : Bajram ZUQAKU ( 1 )
                                 Karton i verdhe
                                 • 0' : Blerim VILANCI ( 1 )
                                 • 0' : Ismet CAKA ( 1 )
                                 • 0' : Enis FETAHU ( 1 )
                                 • 0' : Bardhyl KACIU ( 1 )

                                  Permbledhja
                                 Kosova/V - Trepça 1:0 (u ndërpre në minutën 46)Stadiumi i qytetit në VushtrriShikues: 4000Gjyqtarë: A. Hoxha, A. Latifi, F. BrahushiKartoni i verdhë: Vilanci, Cakaj - Fetahu, Kaçiu1:0 Bajram Zuqaku 2Kosova/V: Sadiku, Mehmeti, Vilanci, Rama, Izmaku, Zuqaku, Maxhuni, Zeneli, Zabërgja, Cakaj, Sokoli Trajner: Arbnor MorinaTrepça: Prtinac, Sahiti, Llapashtica, Ahmeti, Pllana (Aziri), Kaçiu, Fetahu, Sermaxhaj, Isufi, Osmani, Emra Trajner: Gani Sejdiu46' MinutaPortieri Suat Petrinac i Trepces eshte goditur nga tifozat e hyre ne fushe dhe ka ngelur i shtrire per nje periudhe disa minutore ne fushe. Drejtuesit e Trepces terheqin lojtaret nga fusha dhe drejtuesit e takimit kane vendosur qe te pezullohet takimi46' MinutaNdërpritet ndeshja per arsye te trazirave ne fushe ne pushim te ndeshjes. Tifoze dhe police te demtuar si dhe disa persona te arrestuar keshtu qe ndeshja eshte pezulluar dhe nuk ka filluar pjesa e dyte e takimitNe mbledhjen e rradhes, Komisioni i Disiplines ja akordon ndeshjen ne favor Trepces me rezultat 3-0.