HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 24 Korrik 2024
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

Kategoria Superiore 2009-10
 Kronika e ndeshjes: Java 1 - E diel, 23. Gusht 2009 - 21:00 h

TiranaFlamurtari
13

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E diel, 23 Gusht 2009
Match Time :21:00 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Lorenc JEMINI
 
Spektatore: 5.000

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues
MAINTAINER TEAM

    Zevendesimet

    Eventet
   Gol
   • 29' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
   • 12' : Roberto ALVIZ ( 1 )
   • 18' : Odhise ROSHI ( 1 )
   • 37' : Devis MEMA ( 1 | Penallti )
   Karton i kuq
   • 36' : Andi LILA ( 1 )
    Karton i verdhe
    • 49' : Laurent MOHELLEBI ( 1 )
    • 54' : Bledar DEVOLLI ( 1 )
    • 87' : Arbër ABILALIAJ ( 1 )
    • 47' : Orjand BEQIRI ( 1 )
    • 50' : Hair ZEQIRI ( 1 )
    • 54' : Artan SAKAJ ( 1 )