HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E mërkurë, 15 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U nda nga jeta ish futbollisti Petro Ruci
nga AlbaniaSoccer   E premte, 03 Korrik 2009 18:52   pdfShtypEmail

Petro Ruci ndahet nga jeta

Ish futbollisti i njohur i Flamurtarit te Vlores gjate viteve 80-te si dhe njeri prej mbrojtesave te kombetares se Shqiperise gjate atyre viteve është ndarë nga jeta pas nje semundjeje të rëndë. Petro Ruci dhe vellai i tij Vasil Ruci kane qene pjese e nje epoke te madhe tek skuadra e Flamurtarit ku shume te spikatura kane qene rezultatet e arritura ne Kupat e Evropes, ku mbi te gjitha bien ne sy rezultatet interesante me FC Barcelona si dhe fitoret me skuadrat e Partizanit te Beogradit dhe Vismut Aue. Petro Ruci si anetar i skuadres vlonjate pasi eliminoi keto skuadra e dihmooi ekipin e Flamurtarit qe te jete skuadra e pare shqiptare qe te kaloj ne turin e trete ne nje kompeticion Europian. Perpara se te ndahej nga jeta, petro Ruci punonte si ideator dhe udheheqes i seleksionimit te talenteve me te mire shqiptare ne tokat e Greqise, ne ndihme te perparimit te futbollit kombetar shqiptar.


busy
komente