HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 27 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Futbolli shqiptar gjithmone e me teper drejt gremines
nga Albaniassocer   E shtunë, 15 Mars 2014 20:17   pdfShtypEmail

Sot ne Ballsh ndodhi nje akt teper i rende ne perfundiAdush Muca2m te ndeshjes Bylis-Laçi.Presidenti i balshjoteve,Besnik Kapllanaj,ka goditur me nje send drurit delegatin e ndeshjes Besnik Cela.Fusha e Ballshit ishte e denuar dhe per kete fakt tifozet vendas kishin marre disa kamione dhe i kishin vendosur perreth stadjumit.Cela ka kerkuar qe ndeshja mos te fillonte deri kur keto tifoza te ishin larguar.Dhe ne fakt ndeshja ka filluar me rreth 25 minuta vonese.Ndoshta ky fakt ka qene ai qe ka acaruar presidentin Kapplanaj qe me pas ka kryer ate akt teper te denueshem.Gjate gjithe ndeshjes ka patur presion mbi lojtaret e Laçit dhe tifozet nga jashte gjuanin me gure drejt stolit te Lacit dhe ne fushen e lojes.Gjithashtu ne momentin kur u vendos per nje penallti ne favor te Laçit ndeshja u nderpre per rreth 5 minuta sepse guret ishin te shumte ne drejtim te portes ku do gjuhej penalltia.Presidenti Kapllanaj ishte i denuar por ka arritur te hynte ne stadjum dhe te godiste Celen.Ky fakt konfirmon ate qe Cela tha para se te linte spitalin e Fierit dhe te nisej drejt Tiranes,qe policija e Ballshit ishte komplet apatike dhe nuk i ndihmoj zyrtaret e ndeshjes.Gjithashtu ne perfundim te ndeshjes lojtaret e Laçit ka qendruar 60 minuta ne stadjum dhe me pas eshte nevojitur shoqerimi i policise por gjate udhetimit nga stadjumi ne dalje te qytetit autobuzi laçian eshte goditur dhe i jane thyer disa xhama.


busy
komente