HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Hidhet shorti i Kupes te Shqiperise
nga Administrator   E mërkurë, 23 Mars 2016 16:06   pdfShtypEmail

shulku shortiLaci-Skënderbeu dhe Flamurtari-Kukësi, është verdikti i përcaktuar nga shorti i Kupës së Shqipërisë. I hedhur sot në orën 11.00 në një atmosferë interesante ne sallën e konferencave të Federatës Shqiptare të Futbollit, shorti ka vënë përballë katër skuadrat që do të luftojnë për të bërë të tyre Kupën e 66 të Shqipërisë. Në sytë e përfaqësuesve të katër skuadrave gjysëmfinaliste Skënderbeu, Laci, Flamurtari dhe Kukësi dhe atyre të mediave, dhe nën drejtimin e Sekretarit të Përgjithshëm Ilir Shulku e të Shefit të Sektorit të Garave Lysien Nyrishmi, janë përcaktuar ciftet gjysemfinaliste.
Ndeshjet e para do të luhen në Lac dhe Vlorë më datë 6 prill. Ndërsa takimet e kthimit do të luhen më datë 20 prill.


busy
komente