HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 29 Maj 2023
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja U-21/ Spanje - Shqiperi 4-0
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 09 Shtator 2013 21:48   pdfShtypEmail

kombetarja u 21Super Strakosha ne porte i ka dhene mundesine skuadres qe drejtohet nga Skender Gega per te mos u ndeshkuar me shume ne Spanje. Kuqezinjte e vegjel kane qene te pafuqishem perballe yjeve shume milione eurosh qe luajne per iberiket. Dy gola nga Muniain, nje nga Morata dhe nje tjeter nga Rodriguez. Shqiperia e 21 vjecareve ka djersitur shume por kualitetet spanjolle kane bere diferencen. Gega ne pankine ka udhezuar lojtaret e tij te qendrojne ne mbrojtje nga frika e goleades por per menyren se si shkuan gjerat, kater gola ishin pak pasi mund te kishim marre me teper.

 Spanje U21 4-0 Shqiperia U21

 Munain 35',52' , Morata 59' , 73' Rodriguez

Tabela ne Grupin 4 :

1. Spanje U21 6 Pike

2.Austria U21 6 Pike

3.Hungaria U21 6 Pike

4.Bosnia U21 3 Pike

5. Shqiperia U21 0 Pike


busy
komente