HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E shtunë, 19 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-21 / Shqiperi – Austri 2 – 2
nga Klevis Bejkolli   E premte, 13 Nentor 2009 17:20   pdfShtypEmail

u-21_skuaderShqiperia : Shpetim MOCCKA, Olsi GOCAJ, Polizoi ARBRI, Klodian SEMINA, Arsen SYKAJ , Sabien LILAJ (68' Orges GAVA), Erando KARABECI, Enco MALINDI (89' Sokol CIKALLESHI),  Vilfor HYSA (54' Ahmet JONUZI), Altin HOXHA, Odise ROSHI

Trajner : Artan Bushati

Austria : KONIGSHOFERKOCH, MARGREITTER, (70' PERSTALLER), RAMSEBNER, BAUMGARTLINER, GRUNWALD (62' BURGSTALLER), KAVLAK, Ardian NUHIU, ALABA, WEIMANN (82' PIERMAYR),  DIBON

Trajner : Andreas Herzog

Arbiter : Tomasz Mikulski (POL)

Shenues : SYKAJ, ROSHI (ALB) / KAVLAK, PERSTALLER (AUS)

Karton Verdh : Sabien LILAJ, Erando KARABECI, Altin HOXHA,  KOCH, BAUMGARTLINER, KAVLAK

Shqiperia ka marre nje barazime ne perballjen me skuadren Austriake. Djemte e Bushatit kane zhvilluar nje loje te mire dhe jane shperblyer me marrjen e nje pike ne fund te takimit. Ekipi yne ngjitet ne kuoten e kater pikeve, kurse Austri merr kreun e grupit per momentin me 10-pik. Te merkuren ne “Niko Dovana” te Durresit ekipi yne Shpresa do te luaje ndeshjen me Bjellrusine e vlefshme per eleminatoret e Europianit.

Ndeshja Shqiperi – Austri 2 – 2 minut pas minute

94' Minuta

perfundon ne barazime ndeshja Shqiperi-Austri ne 2-2

93' Minuta

Ekzekuton ROSHI, por topi i tij peplaset ne murin e formuar nga lojtaret miq

93' Minuta

Shqiperia fiton nje goditje te lire ballore me porten Austriake

90' Minuta

Hubert Siejewicz jep kater minuta shtese

90' Minuta

Faull per Shqiperine

89' Minuta

Bushati largone kapitenin MALINDI dhe ne vend te tij aktivizone CIKALLESHIN

86' Minuta

BURGSTALLER ka gabuar perballe portierit MOCKA per te shenuar golin e fitores

82' Minuta

Austria bene dhe zevendesimin e trete. Largohet nga loja WEIMANN dhe ne ven te tij futet PIERMAYR

79' Minuta

Perstaller barazon rezultatin ne 2-2

76' Minuta

KARABECI ndeshkohet me kartone te verdhe

76' Minuta

KAVLAK krosone, por MALINDI largon topin nga zona

75' Minuta

SEMINA shkakton faull ndaj NUHIUT

72' Minuta

Kapiteni austriak BAUMGARTLINER nuk ka mundur te mposhte talentin e portes vlonjate MOCKA.AI e ka pritur duke mbajtur rezultatin e pa ndryshuar

71' Minuta

Austri fiton penallti.ARBERI nderhyn keq ndaj nje lojtari Austriak

68' Minuta

Largohet Lilaj i demtuar dhe ne vend te tij futet mesfushori elbasanas Orges GAVA

64' Minuta

KOCH ndeshkohet me karton te verdh per nderhyrje te gabuar ndaj LILAJ

62' Minuta

Trajneri Herzog bende ndryshimin e pare duke larguar GRUNWALD dhe ne vend te tij futet BURGSTALLER

61' Minuta

Goditje kendi per Shqiperine, por qe nuk shfrytezohet ashtu sic duhet nga lojtaret tane

60' Minuta

Arbitri jep nje faull ne mesfushe per skuadren tone kombetare

54' Minuta

ALABA gjuan bukur, por ne te njeten menyre pergjigjet dhe MOCKA

54' Minuta

Largohet HYSA dhe ne vend te tij futet Ahmet JONUZI

52' Minuta

KAVLAK gjuan nga jashte zone dhe topi i devijohet dhe ngushtojne rezultatin ne 2-1

51' Minuta

Odise ROSHI shenon golin e dyte per shqiperine

49' Minuta

ROSHI jep nje asis per KARABECIN, por HYSA ja ka prishur duke gjuajtur vete me koke

48' Minuta

Austria fiton nje goditje kendi

48' Minuta

Skuadra Austriake eshte me kerkuese ne kete pjese

46' Minuta

Fillon pjesa e dyte pa asnje ndryshim ne perberjet e te dy skuadrave

45' Minuta

Pjesa e pare perfundon me fitoren e skuadres Shqiptare me rezultatin minimal 1-0

45' Minuta

Ne minuten shtese HOXHA ndeshkohet me te verdhe

45' Minuta

Gjyqtari i kater Hubert Siejewicz jep nje minute shtese

44' Minuta

KAVLAK gjuan forte dhe topi i tij perfundon mbi traversen e portierit MOCKA

43' Minuta

ROSHi shkakton penallti

43' Minuta

Austriaket insistojne dhe fitojne serish nje goditje kendi

42' Minuta

SEMINA dhe MOCKA ngatarrohen me nejri-tjetrin dhe topi fatmirsisht del ne goditje kendi

41' Minuta

GRUNWALD gjuan nga 25-metra, por pa problem per portierin MOCKA

40' Minuta

Faull per Austrine, ROSHI nderhyne rende ndaj nje mbrojtesi austriak

35' Minuta

NUHIU fiton nje goditje te lire, nderhyne gabime mbrojtesi SEMINA

34' Minuta

Shqiperia ekzekuton goditjen e trete nga kendi rrjeshte

31' Minuta

Sabien LILAJ ndeshkohet me karton te verdh pasi nderhyn ne menyre te gabuar ndaj ALABAS

29' Minuta

HYSA gjuan bukur brenda zones, por portieri KONIGSHOFER i mohon golin duke pritur bukur

28' Minuta

Austri fiton goditje kendi

26' Minuta

WEIMANN rrezikon seriozishte porten e MOCKES

24' Minuta

Lojtaret Austriak protestojne per nje penallti

20' Minuta

Arsen SYKAJ gjuan me koke, por portieri KONIGSHOFER ngushton por topi rikthehet serish ne kembet e shkodranit i cili kete here me kembe e dergon topin ne rrjete duke i dhene avantazhin Shqiperise

20' Minuta

Goditje e lire per skuadren Shqiptare ekzekutohet nga Karabeci

16' Minuta

Goditje kendi per Shqiperine qe ekzekutohet ne menyre te gabuar nga kapiteni MALINDI

10' Minuta

Goditje kendi per Shqiperine e cila ekzekutohet nga KARABECI, por pa rrezik per porten austriake

9' Minuta

KAVLAK gjuan gabim goditjen e lire ne favor te skuadres se Austrise

6' Minuta

Vilfor Hysa zihet ne pozicione jashte loje

1' Minuta

Vilfor Hysa gjuan bukur brenda zones, por portieri mik reagon bukur duke neutralizuar gjithcka

1' Minuta

Topin e pare e luan skuadra kombetare Shqiptare

 

 


busy
komente