HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 21 Qershor 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-16/ Mbyllet dita e dyte e turnet nderkombetar ne Shqiperi
nga AlbaniaSoccer   E martë, 18 Qershor 2013 23:38   pdfShtypEmail

u-15 shqiperiNe diten e dyte te Turneut te Zvillimit U-16, te organizuar nga UEFA, u zhvilluan dy ndeshje. Ne te paren zhvilluar ne Kompleksin “Tropikal”, ne Durres, Luksemburgu mundi thelle Gibraltarin me rezultatin 4-0. Debutesit, te pranuar si Federate anetare e UEFA-s, vetem perpara pak ditesh, ishin superior ne te gjitha drejtimet. Ata shenuan ne minuten e 32, me Muratovic. Me te njejtin autor, Luksemburgu shenoi edhe gjashte minuta me vone. Ne tre minuta e fundit, te ndeshjes u shenuan edhe dy gola te tjere me ane te Diomande (’77) dhe Mustafic (’79). Me kete fitore Luksemburgu, arriti ne kohen e 6 pikeve dhe kryeson turneun, per shkak se Shqiperia e kishte pushim ne diten e dyte.

Ne ndeshjen tjeter Lihtenshtejn arriti fitoren e pare ne kete turne, kunder San Marinos. Goli i vetem i ndeshjes u shenua nga ana e Macimilian. Te marten, Turneu u zhvillimit, do te kete pushim per te rifilluar te merkuren.

Renditja:


busy
komente