HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 29 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-15 / Shqiperi-Lihtenshtein 2-0
nga AlbaniaSoccer   E diel, 18 Tetor 2009 15:18   pdfShtypEmail
u-15_shqiperi

Shqiperia e 15-vjecareve ka fituar takimin e pare te luajtur ne kuader te ndeshjeve kualifikuese per Lojerat e Singapor 2010. Shqiperia luajti me kete formacion .  A.Teqja,  A.Thaci, K.Borakaj, M.Bardhi, K.Marku,  E.Hoxha, K.Nuri, J.Vatnikaj,  A.Cakalli, F.Ymeralilaj, E.Hoxhallari. Trajner Sulejman Demollari

Ekipi yne pati epersi gjate gjithe lojes. Pjesa e pare perfundoi 0-0 duke humbur shume raste per te shenuar nga skuadra jone. Ne pjesen e dyte ne minutat e para, pas nje aksioni te bukur  nga ana e Cakallit nga krahu i djathte, I cili pasi dribloi dy lojtare kundershtare,nxorri te lire Vatnikaj me numrin 8-te i cili shenoi golin e pare per tanet. Goli i dyte u shenua nga Hoxha me numer 6-te pas nje  nje goditje nga afer si rrjedhoje e nje aksionin nga krahu i majte I sulmit tone.

Si here e pare qe merr pjese ne aktivitete nderkombetare U-15 duhet thene fjale shume te mira per gjithe ekipin dhe sidomos  puna e trainerit Sulejman Demollarit dhe ndihmesit te tij Irfan Bujari te cilet kane pergatitur nje skuader me element te mire tekniko-taktik. Ekipi u stervit sot ne mengjes ne prag te pergatitjeve per takimin e fundit final me Malin e Zi qe do te luhet diten e Hene ne ora 17.00

 

Nga Gjeneva
Vangjel Cavo


busy
komente