HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 18 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
U-17 munden dhe nga Luksemburgu
nga Klevis Bejkolli   E mërkurë, 30 Shtator 2009 20:44   pdfShtypEmail

albania_hungary_u_17_Shqiperia : 12 Cela; 2 Cekici; 3 Kerciku; 4 Mumajesi; 5 Cuci; 7 Tafa; 8 Deliallisi; 9 Petro; 10 F. Hoxha; 11 Peposhi; 14 Abdija

Rezerva : 1 Dergjini; 18 Sula; 6 Dita; 13 Abazaj; 15 B. Hoxha; 16 Levendi; 17 Xhani

Trajner : Ardian Mema

Luksemburgu : 1 Theis; 3 Speller; 4 Philipps; 5 Siebenaler; 7 Klapp; 8 Mastrangelo; 10 Deidda; 11 Bastos; 13 Moos; 15 Luisi; 18 Moro

Rezerva : 2 Rodrigues; 12 Jorge; 9 Muslji; 14 Kieffer; 16 Massard; 17 Selimovi

Trajner : Tobias Zölle


Shënues : F.Hoxha 25-min, Abdija 61-min / Muslji 72-min, Bastos 75-min, Moro 80+ 1-min

Kartona Verdh : Kërciku 39-min; Deliallisi 62-min;

Skuadra përfaqësuese U-17 e Shqipërisë ka humbur dhe takim e tretë dhe të fundit për eleminatoret e kampionatit Europian. Një humbje sa dramatike dhe aq shqetësuese për brezin e ri të lojtarëve. Një humbje që vjen pas një kryesimi me rezultatin 2-0 deri në minutën e 72-të, të lojës dhe ku përballë ishte një skuadër mëse modeste si ajo e Luksemburgut. Shqipëria largohet nga këto eleminatore me një prezantim shumë të keq. Në tre ndeshje të zhvilluara nuk ka mundur të fitojë asnjë dhe për më tepër me një golavarazh jashtë mase negativë 11-gola të pësuar dhe vetëm dy të shënuar.


busy
komente