HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 25 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
15 minuta per 3 pike
nga Administrator   E martë, 06 Shtator 2016 08:07   pdfShtypEmail

shqiperi-maqedoni-shiuSot ne oren 14:00 ne stadiumin Loro Boriçi, do te luhen minutat e mbetura te ndeshjes te nderprere ne minuten e 75, Shqiperi - Maqedoni.
Ndeshja u nderpre nga kryesori per shkak te kushteve atmosferike. Shiu i dendur dhe me ere te forte ne Shkoder ka bere qe ndeshja te nderpritet. Sipas rregullores, eshte pritur qe situata atmosferike te ndryshoje ne menyre qe ndeshja te rifilloje, por duke pare qe nuk kishte permiresim te kushteve atmosferike atehere ajo eshte nderprere perfundimisht.
Me pas, zyrtaret e federatave te futbollit te Shqiperise dhe Maqedonise kane sygjeruar orarin per zhvillimin e minutave te mbetura. Maqedonasit kane pretenduar qe ndeshja te rifilloje sot ne oren 12:00, kurse pala shqiptare ne oren 16:00. Si perfundim UEFA ka vendosur qe ndeshja te luhet ne oren 14:00 te dites se sotme. 
Deri ne momentin e nderprerjes te ndeshjes, rezultati ishte i barabarte 1-1. Goli i shprejte te shenuar nga Sadiku ne minuten e 9, nuk eshte shfrytezuar nga Shqiperia per thelluar rezultatin, dhe ne pjesen e dyte nje pasim i gabuar i Kukelit i ka dhene mundesi Alioskit qe te barazoje rezultatin. 
Ne oren 14:00, Shqiperia do te kete ne dispozicion 15 minuta per te shenuar dhe per te marre fitoren dhe 3 pike.
Nderkohe, Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar se hyrja ne stadium do te jete falas per te gjithe tifozet.


busy
komente