HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 20 Shtator 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova
Kombetarja niset per ne Lion
nga Administrator   E shtunë, 18 Qershor 2016 10:41   pdfShtypEmail

kombetarja-nisje-lionEkipi kombetar eshte nisur sot ne mengjes per ne Lion ku do te zhvilloje ndeshjen e fundit ne grupe kunder ekipit te Rumanise. Mbas zhgenjimit me ndeshjen kunder Frances, ku kombetarja jone pesoi 2 gola ne minutat shtese, gjendja psikologjike dhe fizike e lojtareve tane eshte e mire. Komplimentet e shumta e marre nga shtypi i huaj si edhe deshira e madhe per te marre fitoren kunder Rumanise kane bere qe te kthehet "humori" ne kampion shqiptar. Lojtaret dje kane bere stervitjen e rradhes ne Guirec Perros. Memushaj ka bere stervitje te vecuar por stafi mjeksor ka njoftuar se gjendja e tij fizike eshte e mire dhe eshte i gatshem per ndeshjen kunder Rumanise. Nderkohe qe ne dispozicion te tranjerit De Biasi eshte kthyer edhe kapiteni Cana, i cili ishte i pezulluar per shkak te kartonit te kuq te marre kunder Zvicres. Ne ndeshjen kunder Rumanise do te mungoje Burim Kukeli i cili ka marre 2 kartone te verdhe. Mbasdite eshte parashikuar qe kombetarja te zhvilloje konferencen per shtyp si edhe stervitjen ne stadiumin Stade des Lumieres te Lionit.


busy
komente